Монтаж СКС для підключення комп'ютерного та телефонного обладнання

СКС (Структурована кабельна система) - це важлива складова IT інфраструктури будь-якого сучасного підприємства І навіть якщо офіс у Вашої компанії невеликий і використовувати словосполучення "IT інфраструктура" не зовсім коректно, Ви напевно погодитеся з тим, що без СКС, без кабелів, які є засобом передачі даних, сервер, комп'ютери, телефони підключити не вдасться.

Чому важливо довірити монтаж СКС професіоналам
Чи не професійно зроблений монтаж СКС або погані витратні матеріали можуть звести нанівець всі переваги новітнього комп'ютерного обладнання і навіть найдорожчої та найдобрішої міні АТС. Як показує досвід, економія на витратних матеріалах та виконання монтажних робіт нефахівцями обертається потім значними витратами на усунення недоліків, а найчастіше і повною заміною всіх компонентів СКС.

Дуже часто монтаж СКС та закупівлю витратних матеріалів довіряють бригаді будівельників, виконує ремонт приміщення. Добре, якщо в такій бригаді опиниться фахівець, знайомий із принципами лінійної кабельної розводки. Але як правило такого фахівця не виявляється і як наслідок видаткові матеріали купують на найближчому ринку за принципом: чим дешевше - тим краще, а сама розведення робиться по наїті, з безліччю зайвих з'єднань і, як правило, без будь-якого маркування та документації. Результатом є часткова чи повна непридатність такої СКС. Причому з'ясовується це вже тоді, коли закінчено і монтаж СКС, ремонт приміщення та доступ до проведення сильно утруднений. Переробка мережі (тестування СКС та монтаж частини СКС, яка не працездатна) на цьому етапі обійдеться суттєво дорожче, ніж своєчасне та якісне виконання робіт з монтажу СКС спеціалістами.

Наведемо кілька правил монтажу СКС (виконання кабельної розводки)для телефонної та комп'ютерної мережі, виконання яких дозволяє уникнути багатьох проблем при подальшій експлуатації СКС

  • Першим кроком має стати складання схеми розташування робочих місць, оснащених комп'ютером та/або телефоном.
  • Потрібно визначити місце встановлення міні АТС та мережевого обладнання для СКС. До цього місця має бути легкий доступ (адже надалі обладнання потрібно буде обслуговувати) та підведено електроживлення. Обов'язково, як мінімум, одна розетка електроживлення повинна залишатися вільною.
  • Схема телефонної розводки є зіркою, промені якої розходяться від місця встановлення АТС до місць встановлення телефонних розеток. До кожної розетки повинна підходити як мінімум одна пара кабелю від місця встановлення міні АТС. До аналогових системних телефонів повинні підходити дві пари (у деяких випадках навіть три пари). Бажано робити монтаж кабелів із запасом, щоб у кожній розетці була хоча б одна резервна пара. Це дозволить у надалі суттєво знизити витрати на додавання нових робочих місць та спростить усунення можливих пошкоджень кабелю.
  • монтаж СКС
  • До місця встановлення міні АТС мають бути підведені всі зовнішні лінії, які планується завести до міні АТС. Вони повинні бути підключені через кінцевий пристрій (кабельний бокс або коробка). Ці роботи повинні бути виконані оператором, який надає дані лінії у використанні. В іншому випадку може виникнути конфліктна ситуація за втрати рабостопособливості цих ліній.
  • Монтаж від місця встановлення міні АТС до телефонної розетки найкраще вести ОДНОЖИЛЬНИМ багатопарним (2-х або 4-х парним) кабелем UTP («вита пара»). Для телефонної мережі достатньо 3-ї категорії UTP. НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ для монтажу телефонний провід (так звана «локшина» або «хлорка»). Не бажано і застосування для монтажу багатожильного дроту. Він не забезпечить надійний контакт при підключенні до кросу та розетки. Такий провід зазвичай використовується для підключення телефону до розетки, за допомогою спеціальних роз'ємів RJ-11(«джек»).
  • Монтаж від місця встановлення комп'ютерного обладнання СКС необхідно вести кабелем UTP («вита пара») 5-ї категорії з розрахунку 1 кабель на 1 розетку.
  • По можливості слід уникати зайвих проміжних з'єднань. Кожна така сполука знижує надійність СКС. Якщо з'єднань уникнути не вдається, необхідно забезпечити надійний ізольований контакт у такому з'єднанні. Як правило це має бути крос або спеціальні конектори. Проміжні з'єднання зазвичай потрібні у випадку, якщо від АТС йдуть багатопарні (10, 25, 50, 100 парні) кабелі. Такий кабель повинен закінчуватися кросом, від якого піде розведення до телефонних розеток кабелем меншої ємності. Усі місця проміжних з'єднань ОБОВ'ЯЗКОВО повинні бути доступні.li>
  • Не можна заощаджувати на телефонних та комп'ютерних розетках. Купуйте тільки якісні розетки. Вони не набагато дорожчі, але при цьому заощадять Вам Ваші нерви та гроші.
  • Кожен кабель повинен мати унікальне маркування, нанесене на обох кінцях. Розетки також мають бути промарковані.

Насамкінець зазначимо, що якщо Ви звернетеся до нас для виконання монтажних робіт (монтажу СКС), то ми гарантуємо професійний монтаж СКС з виконанням усіх вимог (у тому числі перерахованих вище). Ви залишитеся задоволені ідеальною роботою усієї мережі Вашого офісу.


Міні АТС Panasonic | GSM-шлюзи | Встановлення міні АТС | Программування міні АТС

2004-2022 © Встановлення міні АТС АТС. Усі права захищені відповідно до чинного законодавства.
При копіюванні матеріалів сайту, присвячених тематиці «монтаж СКС» или «міні АТС» необхідно дати посилання на сайт mini-ats.com.ua..
Адміністрація сайту не несе відповідальності за достовірність матеріалу, який розміщують користувачі ресурсу в описах IP системних телефонів Panasonic.